Regulamin sklepu internetowego.

Bociek Meble , łóżka dziecięce , łóżka ze zjeżdżalnią .

Sklep internetowy Bociek Meble należy do:
BOCIEK MEBLE SP. Z O.O.
Ul.Długa 9
87-134 GÓRSK k/Torunia
NIP 879-266-29-03
KRS 0000397528
tel . 503307316
e-mail : biuro@bociekmeble.pl
1. Zamówienia mogą Państwo składać bezpośrednio na naszej stronie www.bociekmeble.pl , e-mailem biuro@bociekmeble.pl, . Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem informację potwierdzającą złożenie zamówienia. Do ceny brutto przedmiotu przy każdym zamówieniu zostanie doliczony koszt dostawy w wysokości 45-60 zł . W przypadku odbioru osobistego koszty dostawy nie dolicza się .
2. Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się:
a. w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po tym, jak do sklepu dotrze od klienta e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia .
b. w przypadku zamówień płatnych przelewem - po tym jak do sklepu dotrze od klienta e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia oraz zostanie odnotowana wpłata na konto.
3. Realizowane będą tylko zamówienia potwierdzone. Pracownik sklepu może kontaktować się z osobą zamawiającą w celu dodatkowego potwierdzenia zamówienia przez telefon.
4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców sklepu w terminie 7-14 dni roboczych.
W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem termin realizacji wynosi około 2-3 tyg.
5. Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia w szczególnych przypadkach i zawsze podaje przyczynę anulowania zamówienia .
6. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
7. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.
8. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób.
9. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę. Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania zamówionych towarów ze sklepu, przy czym uwzględniane są tu tylko dni robocze. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.
10. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Klient składa oświadczenie o odstąpieniu od umowy e-mailem . Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy sklep odeśle klientowi potwierdzenie otrzymania takiego oświadczenia .Sklep wysyła własnego kuriera po odbiór towaru , klient jest zobowiązany do przygotowania paczek w takim samym stanie i wielkości jak je otrzymał . Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru wraz z kosztem dostawy. Koszt odesłania towaru do sklepu ponosi sprzedający . Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 5 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta.
Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:
I) dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która:
a) obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części,
b) polega na regularnym dostarczaniu rzeczy przez czas oznaczony – od objęcia w posiadanie pierwszej z rzeczy;
II) dla pozostałych umów – od dnia zawarcia umowy.
11. Wszystkie towary dostępne w sklepie są fabrycznie nowe i objęte są 4 letnią gwarancją producenta , gwarancja obejmuje wszystkie elementy drewniane , sklep i producent gwarantują wymianę elementów drewnianych jeżeli w okresie gwarancji wystąpią jakiekolwiek wady techniczne typu pęknięcia (z wyjątkiem uszkodzeń mechanicznych spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem lub świadomym i celowym działaniem użytkownika ) , złuszczenia lakieru .Na pozostałe akcsoria niedrewniane udzielana jest gwarancja 2 letnia.
12. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, niemożliwe do naprawy lub nie spełniające oczekiwań klienta , klient zgłasza pisemną reklamację (e-mailem na adres biuro@bociekmeble.pl) na wymianę wadliwych elementów .Sklep przysyła kuriera po wadliwe elementy , lub zwracany towar , sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Do odsyłanego towaru należy dołączyć fakturę lub paragon. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. Towar uszkodzony (elementy) zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy. Do przesyłki należy dołączyć opis reklamacji oraz w miarę możliwości adres poczty internetowej lub numeru telefonu kontaktowego.
13. Wszelką odpowiedzialność za niezgodność towaru z opisem ponosi sprzedający i zobowiązuje się do wymiany lub zwrotu zakupionego towaru . Termin na złożenie reklamacji wynosi 6 lat od dnia ujawnienia wady towaru .
14. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 1997 Nr 133 poz. 883 firma Bociek Meble chroni dane osobowe przekazywane w procesie rejestracji i nie udostępnia tych danych osobom trzecim , za wyjątkiem firm współpracujących w zakresie realizacji zamówień , czyli firmie dostarczającej towar do klienta jak i firmie realizującej płatności online jeżeli taką formę płatności wybierze klient.